poniedziałek, 16 stycznia 2017

CIEKAWOSTKI - NARUTO

Jeszcze nigdy nie pisałam żadnego bloga, więc wybaczcie jeżeli coś zepsuję ;-;

 Ok to jak sam tytuł wskazuje, ten post jest o "Naruto".
To może już zacznę:


 1. Imię Naruto oznacza „wir”. Japończycy określają tym słowem znak @. Jest to także jeden ze składników japońskiego dania (zupy) ramen.
Nazwisko Uzumaki oznacza wir lub spiralę. Spirala znajduje się także w godle Konohy – liścia obecnego na ubraniach i opaskach shinobi z owej wioski, na kurtce głównego bohatera. 2. W urodziny Naruto, 10 października, obchodzono niegdyś w Japonii dzień zdrowia sportu, aczkolwiek od 1999 roku święto to zostało ustalone na drugi poniedziałek października.


 3. W jednym z odcinków pewien most został nazwany „Wielkim Mostem Naruto”. Most o takiej nazwie istnieje w Japonii i rozpięty jest nad cieśniną Naruto między wyspami Sikoku i Awaji, jest on zaliczany do najdłuższych mostów świata.


 4. W polskim dubbing'u anime pojawiają się błędy związane z błędną wymową oraz odmianą imion tj. w polskiej wersji imię "Sasuke" było wymawiane dosłownie jako "Sasuke", zamiast "Saske", lub w przypadku imienia "Neji" było ono wymawiane jako "Nej". Na pewnej polskiej stacji postanowiono także imię "Sasuke" odmienić przez przypaki, przez co imię było czasem wymawiane jako "Saskego", "Saskemu".


 5. W odcinku 3 pierwszego sezonu gdy Naruto niespodziewanie całuje Sasuke z policzka znikają mu wąsy.
 6.W odcinku 3 pierwszego sezonu, podczas biegu Sakury i Ino do klasy, Sakurze z ubrania znika symbol jej klanu.7. Sasuke miał się w ogóle nie pojawić w mandze. Za namowa ludzi przed tworzeniem Kishimoto zdecydował się zrobić rywala głównemu bohaterowi.


 8. Zaku występuje w OVA 3, choć powinien nie żyć, gdyż Tsunade jest już Hokage. 9. W polskiej, brazylijskiej i włoskiej wersji mangi Naruto Yashamaru jest przedstawiany bardziej jako kobieta niż mężczyzna. W angielskiej wersji również jego płeć jest niepotwierdzona — jednak trzyma nas przy tym fakt, że jest on dubbingowany przez mężczyznę.10. W oryginalnej kolorowej ilustracji mangi, kostium Tenten jest niebieski. Zmienia się na różowy w anime i w późniejszych obrazach mangi.  11. Naruto i Harry Potter  mają dużo podobieństw. Dowód: [LINK]


 //zjemciem

 PS Publikowane z mojego konta, ponieważ tamtej panie nie działa xD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz